Nagranie panelu dyskusyjnego poświęconego zagadnieniu „śmieci”, podczas którego, z perspektywy nauk humanistycznych oraz przyrodniczych (archeologii, socjologii, antropologii, historii oraz ekologii), przyglądnięto się kulturowym i ekologicznym aspektom odpadków.Panel odbył się 9 stycznia 2018 roku się w Sali J. Kostrzewskiego Collegium Historicum Novum UAM o godz. 15.00. Został zorganizowany we współpracy trzech kół naukowych z Wydziału Historycznego: Koła Naukowego Studentów Archeologii, Studenckiego Koła Naukowego Etnologów, Studenckiego Koła Naukowego Wschodoznawców.
Warto w tym miejscu przywołać słowa Zygmunta Baumana: „Pozbywamy się śmieci w najradykalniejszy i najskuteczniejszy sposób: nie patrzymy na nie, sprawiając, że stają się niewidzialne, i nie myślimy o nich, sprawiając, że stają się nie do pomyślenia”. Na przekór temu stwierdzeniu przedmiotem naszych zainteresowań naukowych uczyniliśmy przedmioty na co dzień niezauważane, wadliwe, uszkodzone, niemodne, brzydkie, wykluczone, przestarzałe, nieaktualne, niepasujące, brudne, zniszczone, odrzucone oraz bezwartościowe.
W panelu udział wzięło sześciu pracowników Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, przedstawiciele poszczególnych dyscyplin naukowych: archeologii, socjologii, antropologii, historii, wschodoznawstwa oraz ekologii.
Moderator panelu: Marcin Mielewczyk ze Studenckiego Koła Naukowego Etnologów
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz