O mnie

Moje zdjęcie
Pierwszy Podcast Antropologiczny. Projekt dźwiękowy współtworzony przez studentów Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Powstał w ramach Warsztatów Etnologicznych prowadzonych przez dr Agatę Stanisz od roku 2012 oraz działalności Pracowni Antropologii Audiowizualnej.

piątek, 23 listopada 2012

Rozmowa z prof. Waldemarem Kuligowskim

 
Realizacja: 
Maciej Pańko 
Kinga Rudownik 
Magdalena Bara 
Katarzyna Walczak

3 komentarze:

 1. Ograniczenie ilości studentów nie wydaje mi się dobrym rozwiązaniem. Studia mogłyby odzyskać swoją "renomę" poprzez zmiany w programach nauczania wprowadzane przez wykładowców. Z moich doświadczeń studiowania w Polsce, zbyt dużo jest przetwarzania wiedzy a zbyt mało jej twórczego wytwarzania czy fascynacji. Potrzebne są wyższe wymagania, większa ilości pracy twórczej czy kreatywnej dyskusji. I to jest zarzut do wielu nawet najlepszych wykładowców. Wystarczy przychodzić na wykłady, wieczór wcześniej powtórzyć materiał, i przyjść na egzamin. Jeśli już wymagany jest esej czy "mini-badania", to 5 stron oraz brak refleksji teoretycznej wystarcza.

  Co to są za studia dzienne, które pozwalają na dwa kierunki i pracę na pół etatu?

  Wskazywanie na słaby system czy brak aktywności studentów może być użyteczny, ale nie można zapomnieć o wykładowcach którzy nie wymagają.

  Natomiast mówienie "nie" jest blokowane administracyjnie. Studenci nie mówią "nie" bo nie przynosi to większego skutku. Powiedzenie "nie" skutkuje upokorzeniem czy gorszym traktowaniem studenta i chroni patologie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Cóż za urocze porównanie do gwałtu. Klasa antropologiczna sama w sobie.

  OdpowiedzUsuń
 3. dobre. poklocilismy sie o rzucane tezy (czytaj: dyskusja wrzala)

  OdpowiedzUsuń