O mnie

Moje zdjęcie
Pierwszy Podcast Antropologiczny. Projekt dźwiękowy współtworzony przez studentów Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Powstał w ramach Warsztatów Etnologicznych prowadzonych przez dr Agatę Stanisz od roku 2012 oraz działalności Pracowni Antropologii Audiowizualnej.

niedziela, 22 lutego 2015

Wielkopolscy twórcy ludowi


Józef Chojnacki jest poetą i pisarzem, mieszka w malowniczej wsi Gułtowy położonej w powiecie poznańskim. Zaczął pisać już jako młody chłopak – z początku były to humorystyczne wierszyki, z czasem podejmował w swojej twórczości poważniejsze tematy. Jest autorem kilku tomików wierszy.  Do ostatniego z nich (wydanego w 2009 roku) ilustracje przygotowała jego żona – Janina, której często czyta swoje wiersze.

Regina Buganik pochodzi z Bukowiny rumuńskiej, wraz z całą rodzina został przesiedlona w roku 1946. Pomimo tylu lat spędzonych na terenie województwa lubuskiego cały czas pamięta o swoich korzeniach i kultywuje tradycje wyniesione z domu rodzinnego. Wiele lat udzielała się w lokalnym zespole śpiewaczym, którego członkowie śpiewali bukowińskie piosenki, które pamiętali z dzieciństwa i młodości.

Nagrania zostały wykonane przez dr Annę Weronikę Brzezińską w ramach projektu "Portret własny wielkopolskich twórców ludowych". Projekt realizowany jest w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznanego w dziedzinie "animacja i edukacja kulturalna".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz