O mnie

Moje zdjęcie
Pierwszy Podcast Antropologiczny. Projekt dźwiękowy współtworzony przez studentów Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Powstał w ramach Warsztatów Etnologicznych prowadzonych przez dr Agatę Stanisz od roku 2012 oraz działalności Pracowni Antropologii Audiowizualnej.

niedziela, 28 czerwca 2015

Skąd ciało wiedziało? cz. 4

Nagrania referatów wygłoszonych w ramach II edycji Studencko-doktoranckiej konferencji „Skąd ciało wiedziało? Ucieleśnienie w naukach kognitywnych i społecznych”. Konferencja odbyła się w dniach 15-16.05.2015 w Pracowni Duży Pokój (Warszawa ul. Warecka 4/6). Organizatorem był Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Warszawskiego. Za konferencję oraz podzielenie się z nami nagraniami referatów są odpowiedzialni: Urszula Klimut, Rafał Rukat, mgr Piotr Litwin oraz mgr Paweł Motyka.

10. Magdalena Pietrewicz (Katedra Etnologii i Antropologii Kulturowej UW): "Ciało uwikłane pomiędzy etnografią a teatrem – cielesność w etnografii performatywnej"

W referacie został podjęty temat cielesności w etnografii performatywnej – metoda badawcza polegająca na połączeniu etnografii i teatru.  Autorka opowiada o cielesnym poznawaniu rzeczywistości przez badacza, który wychodzi w teren, by na własnym ciele poczuć i za pomocą zmysłów odbierać otaczający świat.


11. Zuzanna Katarzyna Czerwińska (Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UW): "Ciało to ja. Ucieleśnienie w teorii i praktyce psychoterapii Gestalt "

W referacie omówione zostaje znaczenie ciała w procesie psychoterapii Gestalt w ujęciu J. I. Kepnera. Autorka analizuje w nim, w jaki sposób przedstawione założenia teoretyczne realizują się w praktyce terapeutycznej.


12. Rafał Rukat (Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UW): "Etnograficzne badania nad Marszem Niepodległości w perspektywie ucieleśnienia"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz